Mielecki Budżet Obywatelski.

Mielecki Budżet Obywatelski. 
W dniu wczorajszym odbyło się posiedzenie Rady Osiedla Wojsław poświęcone sprawom bieżącym i planom na przyszłość. Dzisiaj opiszę najpilniejszą sprawę.
Z racji tego, że zostało niewiele czasu na zgłaszanie projektów lokalnych i ogólnomiejskich, najbliższe dni będą wymagać od nas wszystkich zastanowienia się nad wykorzystaniem przeznaczonych na Budżet Obywatelski środków. 
Regulamin Budżetu Obywatelskiego można znaleźć tu http://www.mielec.pl/mielecki-budzet-obywatelski/
W skrócie – nasze osiedle może ubiegać się o sfinansowanie projektu do 100 tyś zł. Kwota ta przypada na obszary. Czyli 100 tyś na obszar. Nasze osiedle znalazło się w jednym obszarze z osiedlem Rzochów. Kto dostanie środki – zależeć będzie od wielu czynników. Wszystko jest wyjaśnione w podanym linku do Regulaminu Budżetu Obywatelskiego.
Zachęcam do zapoznania się z tym regulaminem, zachęcam również do dyskusji z rodziną, ze znajomymi… Co by Państwo widzieli nowego na naszym osiedlu.
Zdaje sobie sprawę, że nie są to duże środki ale musimy od czegoś zacząć. Musimy pokazać władzom miasta że nasze osiedle nie jest tylko miejscem na mapie Mielca, ale że jest to nasz wspólny dom, dom o który musimy dbać i walczyć o każdą złotówkę.
Bardzo proszę o przekazanie tej informacji wszystkim znajomym z naszego osiedla.
Pomysły na wykorzystanie 100 tys proszę przesyłać na adres email Rady Osiedla oswojslaw@gmail.com
Wszystkie pomysły będą przedstawiane na tej stronie i aktualizowane każdego dnia. 
Mamy tylko kilka dni czasu bo ostateczny termin zgłaszania projektów mija 15 lipca, więc Zarząd Rady musi mieć jeszcze kilka dni na przygotowanie formalnego zgłoszenia.
Dziękuję za cierpliwość i dotrwanie do końca tego tekstu.

Udostępnij...

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o