MBO – Nasze projekty.

W dniu wczorajszym minął termin zgłaszania projektów do Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego.


Informacje o sposobie zgłaszania projektów lokalnych jak i ogólnomiejskich były publikowane na tej stronie jak i podawany był link do regulaminu na stronie Urzędu Miasta.
Rada Osiedla Wojsław z zaplanowanych trzech, złożyła dwa projekty lokalne.
Pierwszy to “Radarowe wyświetlacze prędkości” przy ulicy Wojsławskiej.🚓🚔🚖 Założeniem tego projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego na naszym Osiedlu. Projekt wg pomysłu Pani  Wmilii Żoli Smist spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem i akceptacją nie tylko mieszkańców osiedla ale także osób zainteresowanych z Urzędu Miasta.
Drugim projektem jest “Organizacja integracyjnej imprezy plenerowej – Park Praw Natury – warsztaty i interaktywna zabawa rodzinna” 🤼‍♂️🤸‍♀️🎪🎭
Celem tego projektu jest zintegrowanie środowiska poprzez wspólny wypoczynek i zabawę całych rodzin, niezależnie od wieku. Jednym z proponowanych elementów zabawy będzie przygoda z nauką i ekologią czyli Park Praw Natury. Jest to pakiet urządzeń i stanowisk wykorzystujących zjawiska z różnych dziedzin nauki oraz ciekawe warsztaty dla dzieci i młodzieży. Projekt zakłada również występy lokalnych artystów oraz konkursy, loterie i inne atrakcje. Podczas zbierania podpisów poparcia dla tego projektów, podobnie jak projekt wyświetlaczy prędkości, ten pomysł również cieszył się bardzo dużym poparciem. 
Naszym celem jest wprowadzenie do naszego kalendarza corocznej imprezy tego typu 🎭🎪🤸‍♀️🤼‍♂️🎸🎻
Był przygotowany jeszcze jeden projekt ” Instalacja luster przy wyjazdach z bocznych ulic do ulicy Wojsławskiej oraz utworzenie strefy ruchu na tych ulicach ale podczas konsultacji w Wydziale Dróg oraz Urzędzie Miasta i uzyskaniu informacji że projekt nie ma szans na powodzenie, zrezygnowaliśmy ze składania wniosku pomimo zebrania większej niż wymaganej liczby podpisów.

Na chwilę obecną, wszystko co mogła zrobić Rada Osiedla zostało zrobione. Bardzo dziękuję za zaangażowanie członkom Rady w przygotowanie projektów, zwłaszcza Pani Emilii Żoli Smist.
Następnym etapem będzie weryfikacja zgłoszonych projektów. Będzie to trwać do 31 sierpnia. Wszystkie informacje dotyczące naszych projektów lub innych, zgłoszonych przez mieszkańców a które dotyczyły naszego osiedla, w miarę dostępności będą umieszczane na tej stronie.

Udostępnij...

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o