Głosowanie do MBO rozpoczęte…

Można już głosować na MBO

Jak zapewne wszyscy wiedzą, od dzisiaj do 30 września można oddawać głosy na zakwalifikowane do głosowania projekty budżetu obywatelskiego.
Jak pisałem wcześniej, nasze Osiedle było najaktywniejsze.

Zachęcam wszystkich do głosowania. Skorzystajmy z możliwości wyboru, na co pójdą publiczne pieniądze w naszym mieście.
Można głosować w następujących punktach:
– Urząd Miejski (ul. Żeromskiego 26)
– Placówka PSOUU (Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym) – ul. Wojsławska 278.
– Sklep Wielobranżowy Pokusa (Rynek Rzochowski 3)
– Samorządowe Centrum Kultury (Aleja Niepodległości 7)
– Punkt Obsługi Mieszkańców w Galerii Navigator (ul. Powstańców Warszawy 4)
– Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej – nr 1 (ul. Botaniczna), nr 4 (ul. Mickiewicza 2 – Łojczykówka), nr 6 (ul. Tańskiego 4a), nr 7 (ul. Zygmuntowska 14).
Posiadacze profilu zaufanego mogą również oddać głos przez internet na stronie https://bo.um.mielec.pl/voting/absence

Spośród zgłoszonych projektów można głosować na 3 lokalne i 3 ogólnomiejskie. Z naszego obszaru mamy 2 projekty lokalne zakwalifikowane do głosowania i są to:
OBSZAR – 6 (Rzochów, Wojsław)
–Organizacja integracyjnej imprezy plenerowej Park Praw Natury.
Piknik osiedlowy połączony z zabawą interaktywną i warsztatami – przygoda z nauką i techniką (konkursy, zabawy i występy artystyczne). Koszt – 30 tys. zł.
-Oświetlenie placu zabaw na ulicy Witosa.
Projekt zakłada wykonanie oświetlenia na placu zabaw dla dzieci, który powstał w ubiegłym roku obok Domu Ludowego na osiedlu Wojsław. Koszt – 50 tys. zł.

Pan Piotr Wiech, mieszkaniec naszego osiedla zgłosił również kilka projektów ogólnomiejskich, z których dwa zostały zakwalifikowane do głosowania. W tym miejscu również zachęcam do oddania głosów na te projekty, zwłaszcza, że są to projekty które będą służyły wszystkim mieszkańcom miasta a nie tak jak w przypadku innych, ograniczonej liczbie osób z określonego osiedla…
Projekty Pana Piotra to:
Nr. 8.WI-FI Mielec (OGÓLNOMIEJSKI)
– utworzenie bezpłatnej, ogólnomiejskiej sieci bezprzewodowego internetu Wi-Fi poprzez instalację hot-spotów na publicznych budynkach na terenie miasta. Koszt – 600 tys. zł.
Nr. 9.Rower Miejski w Mielcu (OGÓLNOMIEJSKI)
– budowa 5 baz rowerowych na terenie miasta Mielca (Strefa, Starówka, Borek, Osiedle, Smoczka) zapewniających dostępność miejskich rowerów dla mieszkańców miasta. Koszt – 600 tys. zł.
Bardzo proszę o aktywność i wzięciu udziału w głosowaniu. Zawsze będziemy mogli wypomnieć władzom miasta, że my się staramy i robimy to co powinniśmy, to niech i miasto postara się coś zrobić dla nas.

Udostępnij...

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o