Legitymacja szkolna w telefonie.

mLegitymacja - już jest !!!

Młodzież szkolna doczekała się wreszcie swojego elektronicznego odpowiednika podstawowego dokumentu każdego ucznia, jakim jest legitymacja szkolna. Mowa tu o mLegitymacji. 

Legitymacja szkolna jest nie tylko dokumentem poświadczającym fakt uczęszczania ucznia do szkoły, ale jeżeli uczeń nie posiada dowodu osobistego ani paszportu, to legitymacja szkolna jest także poświadczeniem jego tożsamości.

Prawie rok po dorosłych, kiedy to dostali możliwość korzystania z aplikacji mObywatel, w której nożna było w ograniczonym stopniu korzystać z elektronicznego dowodu osobistego mTożsamość, później dołożono eRecepty a od 6 września młodzież szkolna może korzystać z mLegitymacji.

Żeby stać się posiadaczem tego bezpiecznego, nowoczesnego i wygodnego dokumentu, uczeń musi udać się do sekretariatu swojej szkoły ze zdjęciem. Zdjęcie może być zrobione telefonem na jasnym tle. Po wprowadzeniu do systemu, uczeń będzie miał 30 dni na pobranie i dokończenie rejestracji w aplikacji mObywatel. Oczywiście aplikacja jest bezpłatna.

Mobilna legitymacja będzie uprawniała uczniów do tego wszystkiego, z czego korzystali z legitymacją tradycyjną i będzie zawierała te same dane o uczniu.

Podobnie wygląda sprawa z terminem ważności. Jeżeli ważność legitymacji papierowej wygasła, tak samo stanie się z mLegitymacją.  

Zachęcamy wszystkich uczniów do skorzystania z tego nowoczesnego rozwiązania. 

Udostępnij...

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jontek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jontek
Gość
Jontek

👏👏👏👍🏼 1