Czyste powietrze

Ważna informacja Urzędu Miejskiego w Mielcu.

Szanowni Mieszkańcy Miasta Mielca.

Prezydent Miasta Mielca zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich mieszkańców domów jednorodzinnych z terenu miasta Mielca o wypełnienie ankiety zamieszczonej poniżej tego tekstu.  Ankieta zostanie przesłana do odpowiedniej komórki UM Mielca.

Ankieta ma na celu wskazanie zapotrzebowania na wymianę źródeł ogrzewania, a także wskaże skalę problemu na poszczególnych osiedlach. 

Jednocześnie informujemy, że w związku z obowiązującą od czerwca 2018 r., uchwałą antysmogową Sejmiku Województwa Podkarpackiego, wszystkie kotły na paliwo stałe, których czas eksploatacji jest dłuższy niż 10 lat od daty zakupu – muszą zostać zlikwidowane do 31 grudnia 2021 roku.

Gmina Miejska Mielec podejmuje działania zmierzające do zabezpieczenia dodatkowych środków na dofinansowanie wymiany wysokoemisyjnych źródeł ogrzewania zasilanych paliwem stałym – na kotły gazowe.

W związku z powyższym, osoby posiadające stare źródła ogrzewania oraz zainteresowane jego wymianą na kocioł gazowy, proszone są o śledzenie na stronie Urzędu, informacji o planowanym dofinansowaniu.

Ponadto w dalszym ciągu trwa nieprzerwany nabór wniosków w ramach programu Czyste Powietrze:

https://beneficjent.wfosigw.rzeszow.pl/strona-glowna-programu

Wypełniając poniższą ankietę unikną Państwo konieczności wysyłania wersji papierowej ankiety do Urzędu lub osobistego jej dostarczenia.

ANKIETĘ NALEŻY WYSŁAĆ DO 29 LUTEGO 2020

JEŻELI WYSŁALI PAŃSTWO DO URZĘDU ANKIETĘ W WERSJI PAPIEROWEJ TO PROSZĘ OPUŚCIĆ TĄ STRONĘ BEZ WYPEŁNIANIA PONIŻSZEJ ANKIETY.

W przypadku pytań lub wątpliwości proszę kontaktować się z Urzędem Miasta pod numerem 17 787 42 32


Udostępnij...